Somu režisors – brīvmākslinieks Kristians Smedss (1970) jau viesojies festivālā Homo Novus ar izrādi – roka balādi Voiceks (2003) un pareizticīgo leģendu Svētceļnieks (2005). Šobrīd Smedss ir viens no vadošajiem un starptautiski vispazīstamākajiem somu režisoriem, kurš iestudējis izrādes ne vien Somijā, bet arī Igaunijā un Lietuvā.
Pēc dramaturģijas un režijas studijām Somijas Teātra akadēmijā 90. gadu sākumā Smedss 1996. gadā nodibināja Takomo teātri Helsinkos, bet no 2001. līdz 2004. gadam bija labi novērtēts Kajāni pilsētas teātra mākslinieciskais vadītājs. Kopā ar draugiem balss mākslinieku Juhu Valkepā, grafiķi Tero Nauha un radio dīdžeju un gaismu mākslinieku Pjetu Pjetainenu viņš izveidoja neformālu apvienību Houkka Bros, kas iestudēja divas izrādes – pareizticīgo leģendu Svētceļnieks (2005) un istabas mūziklu par Asīzes Franciska dzīvi Bērni, putni un puķes (2006). Starptautisku atzinību guvusi Lietuvā iestudētā Smedsa izrāde Skumjas dziesmas no Eiropas sirds (2006) – aktrises Aldonas Bendoriūtes soloizrāde, veidota pēc Dostojevska romāna Noziegums un sods.
Kaija ir jau otrā režisora sadarbība ar Von Krahl teātri Igaunijā – 2006. gadā šajā teātrī iestudēts somu rakstnieka Arto Pāsilinnas Zaķa gads.
Smedsa izrādēs, vai tie būtu daudzslāņaini lielās skatuves uzvedumi kā Voiceks un Trīs māsas Kajāni teātrī, vai nelielai publikai domātie Houkka Bros reliģiskie stāsti, domas dziļums un precizitāte savienota ar somiski huligānisku temperamentu. Viņam raksturīga spēja ierastās lietās un sižetos atklāt jaunu saturu. Un vienmēr neiztrūkstošs ir Smedsa humors.
Šobrīd Kristians Smedss ar domubiedriem ir nodibinājis Smedsa ansambli, kura mērķis ir kļūt par starptautisku mākslinieku tikšanās forumu un veidot starptautiskas kopprodukcijas.
Von Krahl teātris ir viens no pirmajiem privātajiem teātriem Igaunijā, kuru 1992. gadā Tallinā nodibināja režisors Peters Jalakass. Līdz 1998. gadam tas darbojās pēc projektu principa un nesaņēma pastāvīgu valsts dotāciju. Kopš 1998. gada Von Krahl teātrī ir pastāvīgs sešu aktieru ansamblis un tiek saņemts regulārs valsts atbalsts teātra aktivitātēm. Sezonā tiek sagatavotas apmēram četras liela apjoma izrādes, no kurām vismaz viena ir starptautiska kopprodukcija, un vairāki mazāka apjoma pasākumi – muzikālas izrādes, projekti, hepeningi. Gadā tiek spēlētas vidēji 100-150 izrādes.
Von Krahl teātra darbību raksturo vēlēšanās apvienot dažādas mediju un mākslas izpausmes un izpratne par mūsdienu teātri, kas mūsdienīgā valodā sarunājas ar šodienas skatītāju.
Kā pēdējo gadu nozīmīgākie iestudējumi tiek minēti Grāls (2001), Gulbju ezers (2003) un Igauņu balādes (2004).
Von Krahl teātris jau divkārt viesojies festivālā Homo Novus – ar izrādēm Igauņu spēles. Kāzas (1997) un Gulbju ezers (2003).