septembris

diskusijas

 • piektdiena, 05.10
  Normunds Naumanis
  Nāve kā politika
  Šokējoša žurnālistika un aktuāla publicistika, pārvērsta mākslas tēlos — tā varētu nosaukt divus spilgtus šī rudens teātra piedzīvojumus, ko piedāvāja mūsu reģiona galvenie starptautiskie teātra festivāli Homo Novus (Rīgā) un Sirenos (Viļņā).
 • piektdiena, 05.10
  Ieva Zole
  par divām festivāla Homo Novus izrādēm
  Ja es spētu īstenot visas glupības, ko fantazēju, mana dzīve būtu nesalīdzināmi labāka
 • piektdiena, 05.10
  Toms Treibergs
  Smagi, bet skaisti
  Valmieriešu veikumam piemīt stipra pēcgarša, pietiekama, lai būtu vērts mērot ceļu uz Vidzemi
 • piektdiena, 05.10
  Анна ГОРСКАЯ, Майя ВЕЙДЕ
  Homo Novus. Счет 3:2 в нашу пользу
  Hынешний фестиваль нового театра Homo Novus, прошедший в Риге с 19 по 29 сентября, принес несколько крупных разочарований, но все равно прошел на ура. Потому что откровений на нем было больше. Мы написали отчет о наиболее ярких моментах фестиваля — узнавайте, вспоминайте, радуйтесь, что в Риге бывает так интересно.
 • piektdiena, 05.10
  Dita Eglīte
  Britu humors un igauņu brīvība
  Šajā rakstā pievērsīšu uzmanību tiem Homo novus pasākumiem, kuros būtiska ir dejas un horeogrāfu klātbūtne.
 • pirmdiena, 01.10
  Krista Burāne
  Klusā deja
  Liekas, ka no visām Homo Novusa piedāvātajām izrādēm Džonatana Barouza un Mateo Fardžiona darbi ir vistuvāk cilvēka radošajai būtībai, aizmirstot par viņa sociālo statusu, psiholoģiju vai dzīvniecisko dabu.
 • piektdiena, 28.09
  Agnese Lūse
  Palīdzi man izturēt šo nakti
  Pārmaiņas pēc ir tik patīkami skatīties mākslu, kas neprasa sarežģītu kodu un simbolu struktūras šifrēšanu un teorētiskas priekšzināšanas, un kas ļauj vienkārši smieties par asprātību, neslēptu un apzinātu muļķošanos.
 • piektdiena, 28.09
  Orests Silabriedis
  Duets sēdus
  No pirmās līdz pēdējai kustībai šis priekšnesums ir mūzika. Turklāt gudri veidota, polifoniski smalka, impulsu saspēlēm bagāta, līdzsvarā starp nejaušo un izstrādāto.
 • trešdiena, 26.09
  Ieva Priediena
  BR.#04 BRISELE
  Tā ir izrāde, kuru brīžiem pat grūti skatīties, bet noteikti jāredz. Kaut vai lai pārbaudītu savas robežas…
 • otrdiena, 25.09
  Sergejs Timofejevs
  Tikšanās telpa
  Man vienmēr ir patikusi Upīša pasāža . Daudzus gadus šeit dzīvoja mani draugi, bet es netālu strādāju un reizēm iegāju kādā no vietējām kafejnīcām uzkost vai iedzert kādu tasi kafijas .
 • otrdiena, 25.09
  Edīte Tišheizere
  Silts septembra vakars
  Vakars ir brīnišķīgs. Deviņi. Upīša pasāža. Man patīk...
 • pirmdiena, 24.09
  Krista Burāne
  Par smēķēšanu
  Lekciju viņš nospēlē lieliski un es jūtos kā studente, kura sēž auditorijā ar advancētu, savu priekšmetu mīlošu pasniedzēju „pie tāfeles“.
 • svētdiena, 23.09
  Krista Burāne
  Reiz bija
  Pēc izrādes kāds saka, ka jaunā dejotāja un māksliniece spēlējoties ar mazām lietām līdzīgi, kā Ņekrošus ar lielajām.
 • svētdiena, 23.09
  Vilnis Vējš
  Meklējot pazudušo darbinieku
  Tomēr es nebeidzu brīnīties – kā šis vairāk nekā stundu garais nenozīmīguma kāpinājums tomēr savādā kārtā man likās bēdīgs?
 • piektdiena, 21.09
  Ieva Zole
  Spiegel im Spiegel
  Tik reti šodienas teātrī, ar dzelžainu precizitāti izvēloties ķieģeļus, no kuriem būvēt izrādi, izdodas radīt tādu izrādes “celtni”, kas neatstāj vienaldzīgu un pēc kuras negribas tā vienkārši doties mājās.
 • ceturtdiena, 20.09
  Baņuta Rubesa
  Septiņas pārdomas
  HOMO NOVUS atklāj 7. Festivālu ar drosmi. Septiņas pārdomas.
 • otrdiena, 18.09
  Ilze Rudzīte
  Saruna ar izrādes Dienu putas režisoru Florianu fon Hoermanu
  Mēs aicinām publiku piedalīties kolektīvā sapnī. Sapnis vienmēr ir dažādu gadījuma rakstura stāstu sajaukums, tomēr īsti nav skaidrs, kuri no tiem ir reāli.
 • pirmdiena, 20.08
  Gundega Laiviņa
  Gaidām festivālu un jūsu atmiņas!
  Meklējam zīdainīti ar baltu ādas krāsu Romeo Kasteluči izrādes BR.#04 Brisele pirmajai ainai, pārbūvējam Upīša Pasāžu...
Cube-Media

 

Gaidām festivālu un jūsu atmiņas!

20. augusts, 2007
Gundega Laiviņa

Meklējam zīdainīti ar baltu ādas krāsu Romeo Kasteluči izrādes BR.#04 Brisele pirmajai ainai, gatavojamies nopietnai Upīša Pasāžas pārbūvei, pērkam īstu skeletu izrādes Dienu putas dekorācijai, gādājam matračus to drosmīgo skatītāju ērtībai, kas dosies uz Alberta viesnīcu, lai pavadītu veselu nakti kopā ar šarmantajiem Gob Squad māksliniekiem. Tā ir tikai daļa no neparasto darbu saraksta, ko mēs darām, gatavojot kārtējo Homo Novus festivālu. Teātra festivāla organizēšana pati par sevi ir neparasta lieta, jo tas nozīmē kārtīgi, no iekšpuses iepazīt visdažādākos māksliniekus no visām pasaules malām un kārtējo reizi secināt, ka cilvēka fantāzijai nav robežu...

Trīsdesmit grādu karstumā cīnoties ar šiem darbiem brīžiem gribas iesaukties - nu kādēļ visas šis ekstravagances? Vai tiešām mūsdienās neviens vairs nav spējīgs uztaisīt labu izrādi, kur divi cilvēki sarunājas uz skatuves bez dekorācijām? Varbūt teātris viesnīcās vai ielās ir tikai ēsma jaunu skatītāju pievilināšanai? Protams, ka tas tā nav. Un jo labāk mēs iepazīstam mūsu festivāla māksliniekus, jo acīmredzamāks top tas, ka viņu darba pamatā ir ļoti nopietna mākslinieciska un arī cilvēciska pārliecība. Mūsu darba pamatā, savukārt, ir pārliecība, ka ar šiem māksliniekiem ir jāiepazīstina arī jūs.

Tas droši vien nav nekāds noslēpums, ka vairāk par visu pasaulē mūs interesē, kādi tad ir Homo Novus skatītāji. Mēs zinām, kādi jūs izskatāties, ne vairāk. Tādēļ esam izveidojuši šo diskusiju, kurā aicinām visus publicēt savas pārdomas par festivāla laikā redzētajām izrādēm. Kamēr šis Homo Novus vēl nav sācies, uzrakstiet, kura izrāde no iepriekšējiem festivāliem vai viesizrāžu programmām jums palikusi atmiņā visspilgtāk! Bet ja šis būs jūsu pirmais festivāls, pastāstiet par iespaidīgāko piedzīvojumu teātrī vispār.

Komentāri (17)

 • 1. Ziemupe @ 2007.08.28 19:28, teica:
  Man ir vislabākās atmiņas par "Cargo Sofija-Rīga". Tas bija fantastisks ceļojums!
 • 2. JeePee @ 2007.09.06 10:55, teica:
  Piekrītu Ziemupei par Cargo projektu - tas tiešām bija ko vērts - redzēt to Rīgas daļu, ko varbūt nekad vairs neredzēšu, redzēt to autovadītāju sejas, kas brauca garām Cargo busiņam ar stikla sienu aiz kuras sēž skatītāji :) un, protams, ļauties izrādes vēstījumam. No iepriekšējā festivāla visspilgtāk atmiņā palikusi Umkas objektu izrāde par Danielu Reju un kino autobusā uz AB dambja. No viesizrādēm - Ultima Vez dejas izrāde Vefā, franču cirks Francijas Pavasara ietvaros.
 • 3. JeePee @ 2007.09.06 10:55, teica:
  Piekrītu Ziemupei par Cargo projektu - tas tiešām bija ko vērts - redzēt to Rīgas daļu, ko varbūt nekad vairs neredzēšu, redzēt to autovadītāju sejas, kas brauca garām Cargo busiņam ar stikla sienu aiz kuras sēž skatītāji :) un, protams, ļauties izrādes vēstījumam. No iepriekšējā festivāla visspilgtāk atmiņā palikusi Umkas objektu izrāde par Danielu Reju un kino autobusā uz AB dambja. No viesizrādēm - Ultima Vez dejas izrāde Vefā, franču cirks Francijas Pavasara ietvaros.
 • 4. akrobate @ 2007.09.10 16:10, teica:
  Tie pirmie iespaidi jau visdziļākie - nespēju aizmirst zviedru cirka izrādi Trix, kas notika kinostudijā pirms daudziem gadiem! Īsts brīnums! Pēc izrādes biju gatava uz līdzenas vietas kļūt par cirka mākslinieci un ceļot viņiem līdzi...Beidzās protams ar to, ka paliku tepat, bet vēl vairākus gadus lepni valkāju cirka sarkano t-krekliņu..
 • 5. online @ 2009.12.29 23:34, teica:
  Paldies par interesantu blog
 • 6. Thoululty @ 2011.07.20 00:41, teica:
  veerrifhDiilep <a href=http://jiminycricket806.xanga.com/753004121/kohls-online-codes-would-be-the-up-and-coming-dynamite-purchasing-magic-formula/>kohls promo codes</a> oTgvwleefltk
 • 7. Hassan @ 2014.07.23 20:26, teica:
  Cool site. I especially love how you keep the conent refreshed. Thanks a lot!
  [url=http://heellift.blogsky.com/1392/05/22/post-6/Sprinting-In-Foot-Orthotics]Hassan[/url]
 • 8. Monte @ 2014.08.14 10:13, teica:
  KiSS Releasing helped me generate a lot of money.
  Monte http://ultimateheight1.exteen.com/20130730/limb-deficiencies-deformities-and-length-inacucuracy
 • 9. Loree @ 2016.05.20 13:17, teica:
  Absolutely first rate and cot-trpbopeomed, gentlemen!
 • 10. Nikki @ 2016.05.21 04:18, teica:
  That really <a href="http://kuajpkztso.com">caeuprts</a> the spirit of it. Thanks for posting.
 • 11. Kourtney @ 2016.05.21 11:45, teica:
  Yup, that shulod defo do the trick! http://glfczacuuyc.com [url=http://zprlqaz.com]zprlqaz[/url] [link=http://gjfhdulku.com]gjfhdulku[/link]
 • 12. Darold @ 2016.05.22 05:49, teica:
  Lot of smarts in that <a href="http://fjfxyatduck.com">ponigst!</a>
 • 13. Mildred @ 2016.05.24 06:41, teica:
  Life is short, and this article saved vablulae time on this Earth. http://sqyocxvxx.com [url=http://idnuhu.com]idnuhu[/url] [link=http://ojvtjock.com]ojvtjock[/link]
 • 14. oqibogef @ 2019.04.01 01:05, teica:
  MjAwNy5ob21vbm92dXMubHY# <a href='http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#iicidiqw-a'>iicidiqw-a.anchor.com</a> [URL=http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#iicidiqw-u]iicidiqw-u.anchor.com[/URL] http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#iicidiqw-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#iicidiqw-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#iicidiqw-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#iicidiqw-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#iicidiqw-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#iicidiqw-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#iicidiqw-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#iicidiqw-t uukebusi
 • 15. ayetesao @ 2019.04.01 01:05, teica:
  MjAwNy5ob21vbm92dXMubHY# <a href='http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#ocalapg-a'>ocalapg-a.anchor.com</a> [URL=http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#ocalapg-u]ocalapg-u.anchor.com[/URL] http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#ocalapg-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#ocalapg-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#ocalapg-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#ocalapg-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#ocalapg-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#ocalapg-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#ocalapg-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#ocalapg-t iwoelu
 • 16. aciluvios @ 2019.04.01 01:05, teica:
  MjAwNy5ob21vbm92dXMubHY# <a href='http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#urusmij-a'>urusmij-a.anchor.com</a> [URL=http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#urusmij-u]urusmij-u.anchor.com[/URL] http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#urusmij-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#urusmij-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#urusmij-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#urusmij-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#urusmij-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#urusmij-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#urusmij-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#urusmij-t ofapilua
 • 17. Clethiz @ 2019.08.17 05:42, teica:
  Buy generic cialis us <a href="http://cialisndbrx.com/#">buy cialis online</a> examples of cialis tablets buy <a href="http://cialischmrx.com/#">buy cheap cialis online</a> buy cialis in the uk <a href="http://cialischbrx.com/#">buy generic cialis online</a> cialis generic reviews <a href="http://cialisdbrx.com/#">buy cheap cialis online</a> over the counter viagra alternative <a href="http://chviagranrxusa.com/#">buy generic viagra online</a>