Praktiskās dramaturģijas treniņš (Interdisciplinary Dramaturgy Coaching)
Vada: Janešs Janša (Ļubļana) un Ivana Ivkoviča (Zagreba)
Rīga, 22.-24.septembris
Praktiskās dramaturģijas treniņš (PDT) ir meistardarbnīca par dramaturģiskās struktūras nozīmīgo lomu mūsdienu skatuves darba veidošanā. Treniņa mērķis ir palīdzēt autoram izrādes veidošanā, akcentējot darbu pie satura un formas skaidrības.
Dalībnieki (režisori, horeogrāfi u.c.) ir aicināti pieteikt savus projektus, kas atrodas izstrādes stadijā. PDT vadītāji pēc iepazīšanās ar projektu sniegs individuālu konsultāciju, aicinot dalībnieku uz atvērtu un kritisku dialogu par radošo ieceri un realizāciju. Šajā analītiskajā sarunā autoram ir iespēja padziļināt zināšanas, iegūt papildus informāciju un jaunu skatījumu uz savu darba procesu.
Pieteikšanās dalībai pa tālruni 67212621 vai laura@theatre.lv
Dalība darbnīcā ir bez maksas. Sarunas notiek angļu valodā! Tās ir individuālas un notiek bez klausītāju līdzdalības.
Meistardarbnīcas vadītāji
Janešs Janša (Janez Janša) ir starpdisciplināru projektu režisors, autors, performanču mākslinieks. Studējis socioloģiju un teātra režiju Slovēnijā un Beļģijā. Viņa jaunākie darbi ir interaktīvā izrāde Miss Mobile, performance miera uzturēšanas misiju kareivjiem We Are All Marlene Dietrich For un 1969.gada izrādes slovēņu kulta izrādes Pupilija, Papa Pupilo and The Pupilceks rekonstrukcija.
J.Janša ir spožs teorētiķis, spēles mākslu žurnāla Maska un producentu apvienības Maska dibinātājs, kā arī redaktors Mūsdienu dejas teorijas (2001) un Mūsdienu teātra teorijas (1996) izdevumiem.
www.maska.si
Ivana Ivkoviča (Ivana Ivkovič) kā dramaturģe regulāri sadarbojas ar Horvātijas dejas kompānijām oor un BADco. (viesojās Homo Novus 2005. gada festivālā), Horvātijas radio un Dramatisko Mākslu Centru. I.Ivkoviča ir mākslu žurnāla Frakcija redkolēģijas locekle un koordinē projektu Zagreb - Cultural Capital of Europe 3000, kas apvieno 8 Zagrebas neatkarīgas organizācijas teātra, jauno mēdiju, vizuālās mākslas, teorijas un arhitektūras jomā.
www.cdu.hr
PDT ir starptautisks izglītības projekts, kas tika izveidots pēc vairāku Austrumeiropas mūsdienu mākslas organizāciju iniciatīvas, apzinoties augstvērtīgas izglītības trūkumu dramaturģijas jomā. Tā darbnīcas ir notikušas Belgradā, Zagrebā, Ļubļanā, Berlīnē, Dubrovņikos, Tallinā un Vīnē.
PDT idejiski saistās ar šobrīd aktuālo projektu - East Dance Academy – brīvu zināšanu un pieredzes apmaiņas platformu, kas nodarbojas ar Austrumeiropas mūsdienu dejas vēstures apzināšanu.