septembris

diskusijas

 • piektdiena, 05.10
  Normunds Naumanis
  Nāve kā politika
  Šokējoša žurnālistika un aktuāla publicistika, pārvērsta mākslas tēlos — tā varētu nosaukt divus spilgtus šī rudens teātra piedzīvojumus, ko piedāvāja mūsu reģiona galvenie starptautiskie teātra festivāli Homo Novus (Rīgā) un Sirenos (Viļņā).
 • piektdiena, 05.10
  Ieva Zole
  par divām festivāla Homo Novus izrādēm
  Ja es spētu īstenot visas glupības, ko fantazēju, mana dzīve būtu nesalīdzināmi labāka
 • piektdiena, 05.10
  Toms Treibergs
  Smagi, bet skaisti
  Valmieriešu veikumam piemīt stipra pēcgarša, pietiekama, lai būtu vērts mērot ceļu uz Vidzemi
 • piektdiena, 05.10
  Анна ГОРСКАЯ, Майя ВЕЙДЕ
  Homo Novus. Счет 3:2 в нашу пользу
  Hынешний фестиваль нового театра Homo Novus, прошедший в Риге с 19 по 29 сентября, принес несколько крупных разочарований, но все равно прошел на ура. Потому что откровений на нем было больше. Мы написали отчет о наиболее ярких моментах фестиваля — узнавайте, вспоминайте, радуйтесь, что в Риге бывает так интересно.
 • piektdiena, 05.10
  Dita Eglīte
  Britu humors un igauņu brīvība
  Šajā rakstā pievērsīšu uzmanību tiem Homo novus pasākumiem, kuros būtiska ir dejas un horeogrāfu klātbūtne.
 • pirmdiena, 01.10
  Krista Burāne
  Klusā deja
  Liekas, ka no visām Homo Novusa piedāvātajām izrādēm Džonatana Barouza un Mateo Fardžiona darbi ir vistuvāk cilvēka radošajai būtībai, aizmirstot par viņa sociālo statusu, psiholoģiju vai dzīvniecisko dabu.
 • piektdiena, 28.09
  Agnese Lūse
  Palīdzi man izturēt šo nakti
  Pārmaiņas pēc ir tik patīkami skatīties mākslu, kas neprasa sarežģītu kodu un simbolu struktūras šifrēšanu un teorētiskas priekšzināšanas, un kas ļauj vienkārši smieties par asprātību, neslēptu un apzinātu muļķošanos.
 • piektdiena, 28.09
  Orests Silabriedis
  Duets sēdus
  No pirmās līdz pēdējai kustībai šis priekšnesums ir mūzika. Turklāt gudri veidota, polifoniski smalka, impulsu saspēlēm bagāta, līdzsvarā starp nejaušo un izstrādāto.
 • trešdiena, 26.09
  Ieva Priediena
  BR.#04 BRISELE
  Tā ir izrāde, kuru brīžiem pat grūti skatīties, bet noteikti jāredz. Kaut vai lai pārbaudītu savas robežas…
 • otrdiena, 25.09
  Sergejs Timofejevs
  Tikšanās telpa
  Man vienmēr ir patikusi Upīša pasāža . Daudzus gadus šeit dzīvoja mani draugi, bet es netālu strādāju un reizēm iegāju kādā no vietējām kafejnīcām uzkost vai iedzert kādu tasi kafijas .
 • otrdiena, 25.09
  Edīte Tišheizere
  Silts septembra vakars
  Vakars ir brīnišķīgs. Deviņi. Upīša pasāža. Man patīk...
 • pirmdiena, 24.09
  Krista Burāne
  Par smēķēšanu
  Lekciju viņš nospēlē lieliski un es jūtos kā studente, kura sēž auditorijā ar advancētu, savu priekšmetu mīlošu pasniedzēju „pie tāfeles“.
 • svētdiena, 23.09
  Krista Burāne
  Reiz bija
  Pēc izrādes kāds saka, ka jaunā dejotāja un māksliniece spēlējoties ar mazām lietām līdzīgi, kā Ņekrošus ar lielajām.
 • svētdiena, 23.09
  Vilnis Vējš
  Meklējot pazudušo darbinieku
  Tomēr es nebeidzu brīnīties – kā šis vairāk nekā stundu garais nenozīmīguma kāpinājums tomēr savādā kārtā man likās bēdīgs?
 • piektdiena, 21.09
  Ieva Zole
  Spiegel im Spiegel
  Tik reti šodienas teātrī, ar dzelžainu precizitāti izvēloties ķieģeļus, no kuriem būvēt izrādi, izdodas radīt tādu izrādes “celtni”, kas neatstāj vienaldzīgu un pēc kuras negribas tā vienkārši doties mājās.
 • ceturtdiena, 20.09
  Baņuta Rubesa
  Septiņas pārdomas
  HOMO NOVUS atklāj 7. Festivālu ar drosmi. Septiņas pārdomas.
 • otrdiena, 18.09
  Ilze Rudzīte
  Saruna ar izrādes Dienu putas režisoru Florianu fon Hoermanu
  Mēs aicinām publiku piedalīties kolektīvā sapnī. Sapnis vienmēr ir dažādu gadījuma rakstura stāstu sajaukums, tomēr īsti nav skaidrs, kuri no tiem ir reāli.
 • pirmdiena, 20.08
  Gundega Laiviņa
  Gaidām festivālu un jūsu atmiņas!
  Meklējam zīdainīti ar baltu ādas krāsu Romeo Kasteluči izrādes BR.#04 Brisele pirmajai ainai, pārbūvējam Upīša Pasāžu...
Cube-Media

 

PAISUMS UN BĒGUMS / teātris uz ielas
Mariano Pensoti (Buenosairesa)
Režisors Mariano Pensoti
 • 23., 24., 25., 26. septembrī 21:00
Upīša Pasāža
2h
Latviešu valodā
Ieeja bez maksas

PAISUMS UN BĒGUMS

 

Mariano Pensoti (Mariano Pensotti, 1973) ir neatkarīgs kino un teātra režisors un dramaturgs, Argentīnas teātra jaunā viļņa pārstāvis, kas veido kino estētikai tuvas izrādes par 21. gadsimta cilvēku. Mariano pirmā mīlestība ir kino – pirmās pilnmetrāžas filmas El camino del medio un Sonar lobos y Jirafas viņš uzņēma tikko pārkāpis 20 gadu slieksni. Šīs filmas atnesa atzinību, Huberta Bala Fonda (Holande) stipendiju un iespēju turpināt kinorežisora karjeru. Pēdējos gados Mariano Pensoti ir pievērsies teātrim, tomēr viņa skatuves iestudējumos kinematogrāfa ietekme joprojām ir acīmredzama. Mariano pats raksta tekstus savām izrādēm, jo uzskata, ka teātrī starp režisoru un dramaturgu jāvalda pilnīgai saskaņai. Kā dramaturgs viņš sekmīgi sadarbojas arī ar citām argentīniešu kompānijām un režisoriem. Pēc Berlīnes Hebbel-am-Ufer teātra uzaicinājuma Pensoti kopā ar Beatrisi Katanī (Beatriz Catani) iestudēja izrādi Los Muertos, kas atklāja Hebbel teātra 2004. gada sezonu slavenā kuratora Matiasa Lilientāla (Matthias Lilienthal) vadībā. Vairāki Pensoti iestudējumi ir iekļauti Starptautiskā Buenosairesas festivāla programmā un saņēmuši dažādus apbalvojumus. Pensoti elki kino pasaulē ir Linčs, Fasbinders un franču jaunā viļņa pārstāvji, bet literatūrā – Bodlērs, Stendāls un Tolstojs. Argentīnas jauno teātri Mariano uzskata par ļoti spēcīgu mākslas virzienu, īpaši izceļot vienu no tā pamatlicējiem režisoru Rikardo Bartisu (Ricardo Bartis) un emocionāli satriecošo performances kolektīvu Perifericos de Objetos. Eiropa Mariano Pensoti rokrakstu iepazīst pašlaik, pateicoties 2005. gadā tapušajam projektam La Marea, ko režisors veidoja Buenosairesas festivālam. Tur šo ielas iestudējumu noskatījās KunstenFESTIVALdesArts kuratore Frī Leisena (Frie Leysen) un uzaicināja Pensoti to iestudēt Briselē ar beļģu aktieriem. Pēc gada tapa La Marea Berlīnes versija, šoruden šī teātra instalācija ar nosaukumu Paisums un bēgums tiks radīta Rīgā, bet pēc tam ceļos uz Dublinu un Ruānu. Mariano atzīst, ka šis viņam ir īpašs projekts, kas ļauj ne tikai strādāt ar visdažādāko tautību un skolu aktieriem, bet arī padziļināti iepazīt tās pilsētas identitāti, kurā La Marea tiek īstenota.